Menu

Træningstider

  Træningstider og banefordeling  for 2. halvår 2019

Skemaet herunder viser hvornår holdene træner, hvilken bane de benytter til dette, samt omklædningsrum.

Nedenstående skal overholdes, det er nødvendigt for, at der skal blive færrest mulige problemer med kampe. Kampe bliver af og til lagt i jeres træningstid så, se INFO tavlen om jeres bane er brugt

   HOLD

TRÆNINGSDAGE

TIDSRUM

BANE

OMKL.

 

Talenttræning ungdom

Onsdag

16.15-19.00

11

K7AB

5

Senior  1-2

Tirsdag-torsdag

18.30-20.30

11

11.2

7-8

Senior  1-2-3-4

Tirsdag-torsdag

19.00-21.00

11

11.1-11.2-11.3

7-8

Senior  1-2-3-4

Tirsdag-torsdag

18.30-20.30

11

11.3

7-8

Senior 1

Mandag

18.30-20.30

11

8.3

8

Målmænd 8 mands

mandage

18:00-20.00

 

Kunst K7A

 

U17-16 Jun 02-03-04

mandag

17:00-18:45

11

11.1

7

U17-16 Jun 02-03-04

Tirsdag-Torsdag

17:00-18:45

11

11.1

5

U15 Drenge 2005

Mandag

16:30-18:00

11

11.2

8

U15 Drenge 2005 

Tirsdag-Torsdag

16:30-18:00

11

11.2

4

U14 Drenge 2006  U15

Tirsdag-Torsdag

16:30-18:00

11

11.2

5

U13 Drenge 2007

Mandag

17:00-18:30

8

11.3.1

3

U13 Drenge 2007

Onsdag

17:00-18:30

8

11.1.1-2

3

U13 Drenge 2007

Torsdag

17:00-18:30

8

K7C

3

U12 Drenge 2008 

Mandag

17:30-19:00

8

11.3.2

7

U12 Drenge 2008 

Onsdag

17:30-19:00

8

11.2.1-2

7

U12 Drenge 2008

fredag

17:00-18:00

8

8.1-8.2

7

U11 Drenge 2009

Tirsdag-torsdag

17:00-18.30

8

11.3.1-11.3-2

7

U10 Drenge 2010

Mandag -onsdag

17:00-18:30

5

5.1-5.2-5.4-5.5

4

U9 Drenge 2011

Mandag-onsdag

17:00.18:00

3

5.3-5.6

4

U8 Drenge 2012

Tirsdag-torsdag

17:00-18:00

3

5.1-5.2

4

U7 Sandkasse

Lørdag

10:00-11:00

3

3.1-3.2

 

U18 Piger 03

Tirsdag-torsdag

18.00-19.30

11

8.3

1-2

U15 Piger 05

Tirsdag-torsdag

18.00-19.30

8

8.3

1-2

U14 Piger 06

Tirsdag-torsdag

18.00-19.30

8

8.2

1-2

U12 Piger 07

Tirsdag-torsdag

18.00-19.30

8

8.1

1-2

U11 Piger 08

Tirsdag-torsdag

16:30-18.00

5

5.3-5.5

1-2

U10 Piger 09

Tirsdag-torsdag

16:30-18.00

5

5.3-5.5

1-2

Old boys

Onsdag

19.00-20.30

8

7

 

målmandstræning

tirsdag

16.00-20.00

 

7

6

Old boys - veteraner

Søndage

10.00-11.30

 

K7C

3

Haslev Hockeyklub

Fredage

18.00-21.00